Niebieski

Znaczenie koloru niebieskiego

kolor niebieski

Niebieski jest jedną z podstawowych barw i należy do kolorów zimnych. To, że kojarzy się nam z błękitem nieba, nie jest przypadkowe. Barwa nieba spowodowana jest tak zwanym efektem Rayleigha i jest spowodowana rozpraszaniem się cząsteczek światła w cząsteczkach atmosfery. Niebieski nasuwa nam na myśl ... więcej »

Kolor niebieski a zdrowie

Z psychologicznego punktu widzenia, niebieski kojarzy się nam przede wszystkim z duchownością, spokojem i harmonią. Nasuwa na myśl cudowne, beztroskie i wakacyjne chwile, w których to leżeliśmy na zielonej trawie, obserwowaliśmy białe obłoki przesuwające ...więcej »

Powiązane strony

niebieski ołówek, niebieski dom, niebieska wstążka, led niebieskie, niebieski koralik biżuteria, niebieski laser, niebieski kwiat, niebieskie klocki, niebieski obraz, niebieska sukienka, led niebieski, niebieski zasłony, niebieska bielizna, niebieskie spodnie dresowe, niebieski kocyk, oczy niebieskie, niebieskie spodnie, niebieska puchowa, niebieski kot, niebieska bielizna damska, niebieski z szarym, niebieski zegarek, blue nokia, lagoona blue, niebieskie oko, niebieskie firanki, dywany niebieski, niebieska nokia 206, niebieski pokój, niebieski gry, niebieskie buty, niebieskie gry, niebieska jadalnia, niebieskie czółenka, niebieska bluza, niebieskie sukienki, zielono niebieskie, koty niebieskie, niebieska torebka damska,