Czarny

Znaczenie koloru czarnego

kolor czarny

Kolor czarny to najciemniejsza z barw. Teoretycznie nie jest kolorem, lecz po prostu brakiem światła widzialnego. Nie ma 100% kolorów czarnych, a najczarniejszą rzeczą na świecie jest sadza. Czerń jest jedną z najbardziej klasycznych i konserwatywnych barw. Nigdy nie wychodzi z mody, a ludzi którzy ją kochają nie brakuje. więcej »

Wpływ koloru czarnego

Podchodząc do czerni w aspekcie psychologicznym, budzi ona w ludziach raczej negatywne emocje. Kojarzy się bowiem z ciemnością, cierpieniem, złem, zimnem i śmiercią. W kulturze Chin uznana została za kolor zdrady i grzechu. Jest domeną depresji i braku kontaktu... więcej »

Powiązane strony

czarna koszula, black smoke, glossy black, stolik czarny, czarna torebka, spiderman czarny, black beauty, kolor czarny, black tie, black chrome, czarna czapka, black metal, czarny charakter, czarny połysk, black crystal, black cat, black zero, czarny kolor, czarnych koszul, clear black, torebka czarna, claudia black, black tulip bielizna, kurtka puchowa czarna, pitch black, metal black, color black, czarna sukienka, black gry, czarny na białym, crystal black, kopertówka czarna, czarna czapka nike, cherry black, black skull, bluza kucharska czarna, diamond black, black industries, piano black,